אפליקציית ניווט או GPS

אפליקציית ניווט או GPS

האם יש צורך במכשיר GPS

רבים תוהים האם יהיה עדיף למכור את מכשיר ה- GPS שלהם וזאת משום שהם שיש להם תוכנות שונות לניווט, כמו למשל  GPS  המותאם למכשירים סלולאריים ותוכנת הניווט הקהילתית WAZE במכשירי הסמארטפונים שלהם. ההמלצה היא להמתין עם צעד זה עד תום קריאת מאמר זה.

 

מהפכת הטלפונים הסלולאריים

בשנתיים האחרונות אנו שומעים תחזיות פסימיות לגבי המשך קיום של מכשירי ה- GPS העצמאיים בעתיד. דבר זה נובע כתוצאה מכך שכל סמארטפון הנמכר כיום מגיע עם אפליקציית ניווט ואפשרות הורדה של אפליקציות חינמיות מהרשת, כמו גם פיתוחים חדשים של אפליקציות נוספות בתחום. כיום התחום של פיתוח אפליקציות נע בקצב מסחרר ויש תמיד להתעדכן בפיתוח האחרון שהכי מתאים לשימושך האישי. אך למרות התחזיות העגומות, מכשיר ה- GPS עדיין חי וקיים ונמכר בכמויות גדולות מאוד. הסיבה לכך היא שהמכשיר מאגד יתרונות מסוימים אותם מכשיר הפלאפון שלנו אינם יכולים לספק לנו וזו הסיבה שההערכה ששוק המכשירים העצמאיים ייעלם בקרוב, שגויה.

 

מכשיר GPS – כל היתרונות

אם הגעתם לשלב זה של המאמר אתם בוודאי מעוניינים לקרוא מהם היתרונות של מכשירי GPS עצמאיים לעומת אפליקציות ה- GPS  המותקנות בסמארטפונים. להלן, כל הסיבות:

  • מסך - יש הבדל משמעותי באיכות המסך של המכשיר לבין איכות המסך של מכשיר הסמארטפון שלכם. קחו בחשבון כי מכשיר הסמארטפון אמור לשמש אתכם למגוון פונקציות ואילו מכשיר ה- GPS אמור לשמש אתכם אך ורק למטרת ניווט ולכן המסך שלו מותאם במאת האחוזים למטרה זו. דוגמא לכך היא שבמרבית מכשירי הפלאפון המסך הוא קטן יותר מאשר המסך במכשיר, דבר אשר יכול להקשות עליכם כאשר אתם מעוניינים להסתכל על נקודות מסוימות במפה בעת הנהיגה. רוב המסכים של הסמארטפונים מגיעים ללא יותר מ- 4 אינצ'ים. בנוסף, מסך המגע של הסמארטפונים רגיש מאוד למגע וברוב הפעמים תצטרכו להחזיק במכשיר על מנת לדפדף ולמצוא את היעדים והמסלולים השונים במפת הניווט, במכשיר ה- GPS מותאם לנהיגה בכביש.
  • אימות נתונים - יש לקחת בחשבון כי מכשירי ה- GPS  מכילים את המפות המעודכנות ביותר ואינם משתמשים באנטנות הסלולאריות על מנת לקבוע את המיקום שלכם בעת נסיעה. מכשיר ה- GPS משתמש אך ורק בלוויינים ולכן רמת הדיוק שלו מרבית.
  • שימוש רציף - כל אחד אשר הפעיל את אפליקציית ה- GPS בפלאפון שלו בוודאי נתקל במצב בו הוא קיבל שיחה והמפה נעלמה מהמסך בעת הנסיעה. בנוסף, יש לקחת בחשבון כי הסמארטפון משמש לשיחות, לגלישה באינטרנט, להשמעת מוזיקה ולפונקציות נוספות הדורשות מעבד חזק וסוללה חזקה ביותר ועם כל זאת הוא הסוללה שלו מחזיקה מעמד לזמן מוגבל ביותר. במקרה של מכשיר GPS אין את ההפרעות הללו. המכשיר מיועד אך ורק לניווט, מערכת ההפעלה שלו מיועדת אך ורק לתוכנות ספציפיות והסוללה שלו מחזיקה מעמד לאורך זמן.


לסיכום, היתרונות של מכשיר ה- GPS לעומת אפליקציות הניווט הסלולאריות וירידת המחיר המשמעותית של המכשיר גורמים לאנשים רבים ברחבי העולם לרכוש אותו וקרוב לוודאי שדבר זה יימשך גם בעתיד הקרוב. אי אפשר לדעת מה יביא העתיד במיוחד כאשר שוק פיתוח האפליקציות מבוססות מיקום לשוק הסלולארי לא מפסיק להתפתח בקצב מסחרר.

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: