אתרי מפות וירטואליות

אתרי מפות וירטואליות

אתרי מפות וירטואליות – שומרים שלא תלכו לאיבוד

פעם היתה חלוקת תפקידים ברורה באוטו – הנהג (לרוב הגבר) נוהג ברכב ועסוק בתנאי הדרך, כשלצידו הנוסע (לדוגמא – אישתו), לפניה פרושה מפת דרכים גדולה ומסורבלת (המסתירה בדרך כלל את רגליה ואת לוח המחוונים, ובמקרים קיצוניים יותר – גם קצת מהחלון הקדמי), והיא מנסה למצוא היכן הם כרגע, היכן היעד שלהם, ומהי הדרך הטובה ביותר להגיע לשם. מפות אלה, הגדולות והמסורבלות היוו את המקור למפות המודרניות של היום, ואין ספק שלמרות שהם גרמו ללא מעט טעויות ושגיאות בדרך (בעיקר של הקורא אותן), הרי שכל נסיעה איתן היתה חוויה.

 

כל הסיבות בגינן מפות ברכב הן פאסה, ומפות וירטואליות הן ה-דבר

כיום מעטים הם האנשים שעדיין משתמשים בשיטת המיפוי של פעם שתוארה לעיל. כיום, עם התפתחות התקשורת ותפוצת מכשירי הGPS (אם עצמאיים ואם כאפליקציות במכשיר הסלולארי), יכול כל אדם להתחבר בקלות למפה וירטואלית (למשל מפת תל אביב) להקיש את נקודת היעד שלו ולהגיע אליה במהירות ובביטחה (וגם בלי לטעות בדרך). יתרון מרכזי נוסף של מפות אלה הוא כמובן העדכניות שלהן – בכל שינוי של תוואי דרך או הוספת רחובות או כבישים, אין צורך לחכות להדפסה חדשה של ספר מפות , כי אם לעדכן את תוכנת המפות האינטנרטית בלבד (מה שמבוצע באופן אוטומטי על ידי השירות), כך שבכל נקודת זמן יודעים הגולשים כי המידע שהם נחשפים לו הוא העדכני והאמין ביותר (בכדי שלא יטעו בדרך).

 

ומה לגבי מפות במחשב הביתי?

האינטרנט כידוע הוא חלק בלתי נפרד מחיינו כיום, וגם בתחום המיפוי מהווה האינטרנט קפיצת מדרגה משמעותית טכנולוגית עבור אנשים המבקשים להגיע מכאן לשם (וחזרה). אתרי המפות המקוונות באינטרנט, מאפשרים לכל גולש להיכנס למפה אינטרקטיבית, להכניס את פרטי היעד אליו הוא מבקש להגיע, ולמצוא מיד את היעד על גבי מפה וירטואלית מעודכנת וברורה.

בנוסף, אתר מפות חושף בפני הגולשים גם שכבות נוספות למפה – שכבות המציגות את מסלולי התחבורה הציבורית ותחנות אוטובוס ורכבת, שכבה המציגה את מוקדי החירום (תחנות משטרה, בתי חולים, בתי מרקחת ומכבי אש), שכבת מרכזי תרבות (בתי קולנוע, תיאטרון) ואפילו בתי מלון, בתי כנסת ופארקים. בצורה זו, יכול כל מי שמחפש מידע אודות היעד או סביבתו, למצוא נקודות ענין נוספות עבורו.

באמצעות מפות וירטואליות באתר יכולים הגולשים להיחשף להרבה יותר מידע רלוונטי משנחשפו לו בעבר – אפשר להגדיל ולהקטין את המפה, להתמקד ולהתרחק מנקודת היעד, לחפש נקודות ציון מוכרות בסביבה, וכמובן – לחפש לא רק את היעד, כי אם גם את מסלול הנסיעה אליו, באמצעות הוספה של נקודת המוצא. את המסלול המתקבל אפשר כמובן להדפיס, בצוותא עם המפה המציגה את היעד, ולצאת לדרך בידיעה ברורה שהפעם תגיעו בזמן.

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: