בכיוון צפון – אטרקציות בגליל המערבי

אחד מהאזורים המזמינים והמתויירים שיש לצפון הארץ להציע הוא חלקו המערבי של הגליל. נמצאת בו אחת מרצועות החוף המרשימות והיפות, המשתרעת מראש הנקרה שבצפון ועד לעכו בדרום, כמו כן יש בו כמה מסלולי טיול יפים במיוחד, וכן אתרי נוף ומורשת. גם מקומן של המסעדות אינו נפקד ועכו הנפלאה מציעה מספר מקומות מצוינים לסעוד בהם. אז קדימה, הכיוון הוא צפון מערב.

 

ראש הנקרה – זיכרון ילדות שלא נס לחו

ראש הנקרה, שמורת טבע וגן לאומי מוכרז,  היא אבן שואבת למטיילים מהארץ ומחו"ל ואחת האטרקציות בגליל המערבי, ולא בכדי: צוק לבן ותלול גולש אל עבר מפרץ יפהפה בשלל גווני הכחול והטורקיז, נסיעה חווייתית ברכבל תלול, ועיקר העיקרים – הנקרות הקסומות, שגולפו לאורך שנים על ידי גלי הים.
כל אלו הופכים את ראש הנקרה לאחד מאותם המקומות שמחזירים אותנו לילדות, לטיולים של שבת. בשנים האחרונות פתחו במקום אתר להופעות חיות, ולכן מומלץ מאד לברר לפני ההגעה מי מופיע ומתי. השילוב של טבע ונוף נדירים עם מוסיקה טובה ואקוסטיקה ייחודית הופכים את הביקור במקום למשהו אחר לגמרי.

 

"הרוח, החושך והמים”....חוף אכזיב

חוף אכזיב הוא אחד החופים האהובים באזור גליל מערבי. הוא מהלך קסם על כל מבקריו, ביניהם נעמי שמר ז"ל שהנציחה אותו בשירה האהוב "לילה בחוף אכזיב". מכיוון שמדובר בשמורת טבע ובגן לאומי, הוא שמור ומטופח. בחוף היפהפה מפרצוני תכלת, לגונות ובריכות מי ים טבעיות המאפשרות רחצה מהנה ובטוחה לילדים. למולו איים זעירים שהידוע שבהם הוא "אי האהבה".
מלבד חוף ים יפהפה, מציע גן לאומי אכזיב אתר אריכאולוגי, אורחן לילי מסודר והמקוצע ללינת לילה חווייתית על כרי דשא מוריקים, וכן עולם טבע וחי עשירים הכוללים צמחיה אופיינית לאיזור ומגוון בעלי חיים ימיים מסקרנים כגון סרטנים וצבי ים.

 

עכו - שילוב של ישן וחדש

מלבד הטבע הפראי והיפהפה של איזור זה, ניתן למצוא אטרקציות בגליל המערבי גם בעיר עכו. עכו היא אמנם עיר חיה ונושמת אבל בעכו העתיקה ניתן לחוש במשק כנפי ההיסטוריה בכל צעד ושעל. העיר היתה תחת כיבושם של שליטים רבים ולכן ניתן למצוא בה חומות עתיקות ומרשימות שביצרו את העיר והכניעו את נפוליאון (וזו לא אגדה אורבנית); עיר צלבנית תת קרקעית ואולמות אבירים מרשימים; מרחצאות תורכיים (“חמאם"), חאנים מהתקופה העות'מאנית ועוד ועוד.
שלל אתרי המורשת הללו כיבדו את העיר בתואר הנכסף "אתר מורשת לאומי" על ידי אונס"קו, בשנת 2001. אך עכו אינה רק היסטוריה, יש בה גם חיים עכשווים אותם אפשר לפגוש, למשל, בשוק החווייתי, המציע הכל – מתבלינים ועד לציוד לרקדניות בטן. אז שווה להגיע לעכו, ולא רק בפסטיבל התיאטרון.

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: