גלקסי 5 כל מה שצריך לדעת על המכשיר

גלקסי 5 כל מה שצריך לדעת על המכשיר

כיום, אין צל של ספק שתחום הטלפונים הסלולריים לא נח על שמריו אפילו רגע אחד. בכל שנה, יוצאים לשוק אינספור דגמים, שמאיימים לשנות את חוקי המשחק, וחלקם נמכרים בכמויות אדירות בכל רחבי העולם. אלא שברור שיש דגמים שמצליחים להתבלט על חבריהם, לשבור את שיאי המכירות ולזכות בביקורות חיוביות על ידי מומחים ומשתמשים כאחד.
גלקסי 5 עונה על ההגדרה הזו בדיוק, והוא נחשב בעיני לא מעט אנשים כטלפון האיכותי והמתקדם ביותר אשר מוצע כיום. מהן הסיבות העיקריות לכך?


המאפיינים העיקריים של גלקסי 5


כדי ללמוד על המעלות של גלקסי 5, דומה כי מספיק לסקור את המאפיינים העיקריים שלו. מבחינה עיצובית, הוא מציע מסך גדול פי כמה ביחס לאלטרנטיבות: גודלו לא פחות מ-5.1 אינץ', הטכנולוגיה שלו היא Super AMOLED Full HD וצפיפות הפיקסלים שלו עומדת על 432 ppi. בחלקו הקדמי של המכשיר, מותקן ציפוי זכוכית גורילה גלאס 3, הנחשב לעמיד במיוחד בפני שריטות, מים, אבק ונזקים חיצוניים.


בגב המכשיר ניתן למצוא מצלמה איכותית בת 16 מגה פיקסל (המצלמה הקדמית היא 2 מגה פיקסל), מבזק LED, מצב צילום HDR  ועוד. המכשיר כולל מעבד Snapdraon 801, במהירות של 2.5 ג'יגה הרץ. זיכרון המכשיר עומד על 16 או 32 ג'יגה בייט, והוא ניתן להרחבה באמצעות כרטיס SD ייעודי. מבחינת מימדים, מדובר כאן על אורך של 142 מילימטרים, רוחב של 72.5 מילימטרים ועובי של 8.1 מילימטרים. המכשיר קל במיוחד, שעה שמשקלו עומד על 145 גרם.


יתרונות מערכת ההפעלה


גלקסי 5 מגיע עם מערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסה 4.4.2. מערכת זו נחשבת למתקדמת ולמהירה פי כמה ביחס לדגמים קודמים, ומציע גם חידושים שונים: ממשק ה-TouchWiz עבר מתיחת פנים (או אצבע) משמעותית, מנגנון הפעלה שונה במקצת (למשל, הקשה ממושכת על מקש הבית תביא להפעלת היישום Google Now) ועוד.


סמסונג גלקסי 5 כולל בתוכו מספר יישומים מתקדמים, המגלמים בתוכם את מיטב הטכנולוגיה. בין השאר, מדובר כאן על חיישנים למדידת דופק או צעדים, סורק טביעת אצבעות הממוקם בלחצן הבית, מנגנון זיהוי פנים, פקודות קוליות, ניתן לגלוש במגוון אתרים – אתרי אופנה, אתרי היסטוריה, אתרי מפות רבים אשר הפכו להיות פופולאריים ביותר משום שהם קלים לשימוש, מסייעים במציאת היעדים, מאפשרים לנוסעים להתמצא בדרכים מלי להשתמש במפה מסורבלת ועוד.                         

כמו כן, ניתן להשתמש באפליקציית הניווט WAZE  ולהגיע לכל מקום בקלות, ניתן לצאת לטיול רגלי, טיול ג'יפים וכו' ללא מפה וללא תכנון מוקדם, אפשר לצאת לסיורים בארץ ובחו"ל, למצוא את הדרך הקצרה ביותר בכדי להגיע ליעדים השונים, לקבל מידע בנוגע לכבישים ואטרקציות שונות וכל זאת מבלי ללכת לאיבוד, דבר אשר עשוי להיות מעצבן, מתיש ולפגוע באנרגיה החיובית ובאיכותו של הטיול.

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: