הכנת מפות לטיול בחו"ל

הכנת מפות לטיול בחו

איך נכין את המפות שלנו לפני הטיול לחו"ל

טיול לחו"ל היא חוויה מרגשת כל פעם מחדש, משום שאתם עתידים להגיע למדינה חדשה שטרם ביקרתם בה, או לחילופין לאזור חדש למשל טיולים לסין. על פי רוב הזמן שלכם בטיול הוא מוגבל, ועל מנת שלא לבזבז אותו, נכון להגיע לטיול מוכנים ולדעת היטב מהן הדרכים בהם תפסעו או תיסעו בכדי להספיק כמה שיותר בטיול. אחד הקריטריונים לטיול מוצלח, הוא לצאת מישראל עם מפות מאורגנות שימחישו לכם עוד בטרם עת את מסלול הטיול וכך לא תתברברו ותפסידו זמן יקר במהלך הטיול.

עוד לפני שאתם ניגשים למלאכת בניית המסלול והוצאת המפות, כתבו מהם המקומות בהם אתם רוצים לבקר ושאותם אתם לא מוכנים לפספס במהלך הטיול ורק לאחר מכן פנו להורדת או קניית המפות הנכונות ובנו את מסלול הטיול שלכם.

 

ניווט GPS

העידן הטכנולוגי לימד את כולנו כי החיים יכולים להיות פשוטים יותר ונוחים הרבה יותר. אם בשנים עברו על מנת לנוע בכבישי ישראל בפרט ובכבישים בינלאומיים בכלל, היינו צרכים להסתייע במפות גדולות, הרי שכיום אין צורך להשתמש בדפים וניתן להיעזר במכשיר טכנולוגי המציג עבורנו את הדרך על גבי מפות ממוחשבות ואף סיוע קולי המנווט אותנו בכל צומת או פנייה.

ניווט GPS יכול להיות קיים בכל מכשיר, בין אם זהו מכשיר נייד מהדור השלישי ובין אם זהו מכשיר ניווט ספציפי. ישנם לא מעט תוכנות ניווט בהם אתם יכולים להשתמש והבחירה היא שלכם בלבד. ישנן תוכנות בתשלום, אך מנגד קיימות תוכנות ממוחשבות המוענקות למשתמש הקצה ללא עלות.

על פי רוב לאחר שהורדתם את התוכנה אל המכשיר האישי שלכם, לא תאלצו לעדכן אותם ידנית אלא תקבלו התראה עודות עדכונים חדשים שהתווספו לתוכנה, אך מדי פעם תאלצו לאשר את העדכון כדי שהוא יתרחש הלכה למעשה.

אם בשנים עברו נזקקתם למחשב וחיבור לאינטרנט בכדי לעדכן את התוכנות, הרי שכיום העדכון מתבצע אוטומטית, אך לעיתים אתם צרכים חיבור לאינטרנט כדי לבצע עדכונים. ישנם מערכות ניווט המאפשרות לכם לסמן כבישים, לראות את מצב התנועה ועוד, על כן יש צורך בחיבור לאינטרנט.

 

מפות על גבי המחשב הביתי

אם אין אתם רוצים בהכרח להשתמש ב GPS, הינכם יכולים ללא כל ספק להשתמש במפות הממוחשבות המוצעות באתרים שונים ברשת, באמצעותם אתם יכולים לבנות מסלול נסיעה המתאים לכם באופן אישי ולסגנון הטיול שלכם, כך שאם אין לכם מכשיר לטיול, אתם יכולים להיעזר במפות אותם הדפסתם מבעוד מועד מהמחשב האישי שלכם.

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: