קנסות תעבורה - עדיף להמנע

המדיניות בתעבורה היא נוקשה ומחמירה, בעיקר בשנים האחרונות בהם גובר הצורך למגר את תופעת תאונות הדרכים במטרה להמעיט את מספר הנפגעים בגוף ובנפש.
כל אדם באשר הוא, בין אם הוא נוהג בכלי רכב דו גלגלי, רכב בעל ארבע גלגלים, הולך רגל או רוכב אופניים יכול לבצע עבירה תעבורתית עליה הוא יקבל עונש בדמוי קנס. לכל עבירה יש את העונש שלה שנקבע על פי חוק ולכל עונש יש את המטרה שלו בין אם לשם הרתעה, שיקום, ענישה הלכה למעשה ועוד.
ברגע בו קיבלתם קנסות תעבורה יש בידכם שתי אפשרויות, האחת היא להסכים עם העובדה כי ביצעתם עבירה ולשלם את הקנס. האופציה השנייה היא לא להסכים עם העונש ולטעון כי העברה שבוצעה לא נשפטה כראוי על ידי השוטר שנתן לכם את הדו"ח ולהגיש ערעור על אותו דו"ח/ קנס.

 

מטרות הקנסות

אין ספק כי המטרה הנעלה של קנסות, היא למגר את תופעות העבירה על החוק. כל אדם אשר מקבל קנס,  נענש על עבירה אותה ביצע בתקווה שלא יחזור עליה בשנית.
כל הכסף שמצטבר מהדו"חות אותם משלמים האזרחים מגיע ישירות אל קופת המדינה, ואזרחים רבים נותרים עם תחושה כי דו"חות רבים ניתנים שלא בצדק וזוהי דרכה של המדינה להגדיל את קופתה. ההתמרמרות היא רבה ופעמים יש צדק בדברים, אך על מנת להוכיח אותו יש לפעול על פי חוק ובהתאם לו.
הדרך המקובלת והנכונה ביותר היא לפנות אל איש מקצוע אשר יכול לעזור לנו בכל הקשור אל ערעור על אותו קנס וביטולו, כלומר לפנות אל עו"ד תעבורה אשר מומחה ובעל ניסיון בכל הקשור אל תחום התעבורה.
לעיתים, קנס מונע תאונת דרכים שיכולה הייתה להיות הרסנית למשפחות רבות, שלא נדבר על הצורך של עורך דין לתאונות דרכים לפתרון כל הבעיות שמסביב, ועל כן השיטה נכונה אך לא בכל מחיר. קחו בחשבון כי השוטרים הם בני אדם כמונו ולכן ישנן פעמים בהן הם עושים טעויות.

 

כיצד משלמים קנס

ברגע בו קיבלתם לידיכם קנס מידי שוטר או לחילופין הונח קנס על שמשת הרכב יש לכם 90 יום לטפל בעניין התשלום. יש לגשת עם הדו"ח אל בנק הדואר הקרוב אליכם ולשלם את הסכום הנקוב על הדו"ח.
במידה ואיחרתם את מועד התשלום, תוטל עליכם ריבית חובה על הסכום המקורי בערך של 50% , דהיינו, אם הקנס המקורי עמד על 250 ₪ ולא ניגשתם לשלם אותו בזמן תאלצו לשלם מרגע זה והילך 375 שקלים על כן חשוב לשים לב לתאריכים ולא לשלם יותר ממה שצריך.

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
נושא:
הודעה: